Projekt Pracuje(my)! edycja II
Stowarzyszenie Niepełnosprawni Dla Środowiska “EKON” na podstawie zawartej umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna realizację Projektu pn. „Pracuje(my)!” edycja II.
Projekt dofinansowany został ze środków PFRON, na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w ramach konkursu nr 1/2023 pn. „Możemy więcej”.
Stowarzyszenie Niepełnosprawni Dla Środowiska “EKON” na podstawie zawartej umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna realizację Projektu pn. „Jestem Pracownikiem!”
Projekt dofinansowany został ze środków PFRON, na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w ramach konkursu nr 1/2023 pn. „Możemy więcej”.
Obecnie Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla środowiska EKON” realizuje dwa autorskie projekty związane z promowaniem i organizacją zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami:
Projekt „Kraina Akceptacji” realizowany jest od 2008 roku i jego celem jest przełamywanie barier społecznych, psychicznych i środowiskowych przez wyszukiwanie, przygotowanie i wprowadzenie osób z niepełnosprawnościami na otwarty rynek pracy. Ważną rolę w procesie realizacji projektu zajmuje Trener Pracy, który nie tylko wspiera uczestnika projektu przy zdobyciu zatrudnienia, ale także monitoruje przebieg jego zatrudnia. Trener pracy równolegle współpracuje z kontrahentami, zapewniając im wsparcie na linii pracodawca-pracownik. „Kraina Akceptacji” opiera się na indywidualnym podejściu do potrzeb i możliwości każdej osoby z niepełnosprawnościami. Projekt ma za zadanie promować zatrudnienie wspomagane.
Projekt „EKOpraca” realizowany od 2004 roku, który łączy działania proekologiczne z prozatrudnieniowymi. Polega na tworzeniu „zielonych miejsc pracy” dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, szczególnie z zaburzeniami psychicznymi. Realizowany jest dzięki wspólnym działaniom na rzecz organizowania i utrzymania stanowisk pracy w ochronie środowiska dla najciężej poszkodowanych osób z niepełnosprawnościami (partnerstwo z podmiotami ekonomii społecznej). Projekt w związku ze zmianami Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach realizowany jest w nowej formule, opierającej się o współpracy z podmiotami usług komunalnych.
Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”; Plac Jana Henryka Dąbrowskiego 5, 00-057 Warszawa