Stowarzyszenie Niepełnosprawni Dla Środowiska “EKON” na podstawie zawartej umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna realizację Projektu pn. „Jestem Pracownikiem!”
Projekt dofinansowany został ze środków PFRON, na podstawie art. 36 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w ramach konkursu nr 1/2023 pn. „Możemy więcej”.
Przedmiotem umowy jest realizacja projektu w ramach kierunku pomocy 2 tj. „zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych”, obejmującego następujące zadania:
- Zadanie 2 (§ 1 pkt 2 rozporządzenia), pn. Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych – aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby.
- Zadanie 5 (§ 1 pkt 5 rozporządzenia), pn. Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które:
a) mają na celu nabywanie, rozwijanie i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych;
b) rozwijają umiejętności sprawnego komunikowania się z otoczeniem osób z uszkodzeniami słuchu, mowy, z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną;
c) usprawniają i wspierają funkcjonowanie osób z autyzmem i z niepełnosprawnością intelektualną w różnych rolach społecznych i w różnych środowiskach.
Całkowita wartość projektu wynosi 3 299 000,00 zł, z czego wysokość dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych to 3 264 000,00 zł.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Krótka charakterystyka projektu
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji społecznych i poprawa radzenia sobie ze stresem wśród pracujących osób z niepełnosprawnościami poprzez realizację indywidualnej i kompleksowej aktywizacji społeczno-zawodowej.
W ramach projektu zrealizowane zostanie w okresie od 1 stycznia 2024 do 31 marca 2025 wsparcie dla 600 osób z niepełnosprawnościami, które weszły na rynek pracy i potrzebują wsparcia, poprawy funkcjonowania w obszarach związanych z kompetencjami społecznymi oraz radzeniem sobie z sytuacjami trudnymi, stresującymi co pozwoli zwiększyć ich szansę na utrzymanie się na rynku pracy a w sytuacji docelowej poprawę ich warunków zatrudnienia. W ramach projektu zostanie opracowany Indywidualny Plan Działania, który będzie koncentrował się na najważniejszych aspektach związanych z kompetencjami w miejscu pracy każdej osoby oraz kompetencjami związanymi z radzeniem sobie ze stresem w środowisku zawodowym
Ilość uczestników w projekcie
W projekcie zaplanowano udzielenie wsparcia dla 600 uczestników projektu.
Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie zadzwoń: 22 729-40-04
O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń
Czas trwania projektu: 01.01.2024 r. – 31.03.2025 r.
Opis grupy docelowej / warunki rekrutacji
Minimum 90% uczestników projektu przewidzianych we wsparciu stanowić będą osoby należące do jednej lub kilku wymienionych poniżej grup:
- osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności,
- osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności z uwagi na niepełnosprawność intelektualną, całościowe zaburzenia rozwojowe, długotrwałą, chroniczną niepełnosprawność o charakterze psychicznym, niepełnosprawność sprzężoną, chorobę nowotworową piersi.
Szczegółowy opis form wsparcia realizowanych w ramach działań projektowych znajduje się w Regulaminie rekrutacji POBIERZ
Harmonogram projektu
W ramach realizacji projektu nie przewidujemy prowadzenia grupowych form wsparcia. Każdy z etapów wsparcia prowadzony jest przez Trenera Pracy indywidualnie z uczestnikiem Projektu.
Pliki do pobrania:
Aktualności: